Aizkraukles komanda – pasaulē pirmā elektrokartingu čempionāta uzvarētāji

29. septembrī Jelgavas kartingu trasē “Rullītis” vienlaicīgi norisinājās vairākas kartinga sezonas noslēguma sacensības: Latvijas Čempionāta, Pro-Kart kausa un LMT Autosporta Akadēmijas (LMT AA) Skolu kartinga kausa piektie posmi, kā arī LMT AA Latvijas Elektrokartingu čempionāta sestais posms. Elektrokartingu čempionātā (TeK klase) pirmo vietu, apdzenot sezonas līderi no Saldus, ieņēma Raivis Veikšāns no Aizkraukles profesionālās vidusskolas.

“Rullīša” trasē uz Kartinga sezonas noslēguma posmu pulcējās rekordliels sportistu un atbalstītāju skaits. Uz starta līnijas kopumā stājās 227 kartingi dažādās ieskaites klasēs. Sacensību oficiālajā atklāšanā dalībniekus un atbalstītājus sveica Latvijas Automobiļu federācijas Kartinga komisijas priekšsēdētājs Valdis Brutāns, kā arī Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Neskatoties uz to, ka dienu pirms sacensībām Jelgavu skāra pamatīgs lietus un vējš, pati sacensību diena bija saulaina un silta. Tajā pašā laikā, rudenīgām gaisa vēsmām sasniedzot Latviju, gaisa temperatūra bija zema, un salīdzinot ar jūlijā un augustā notikušajām sacensībām, tas krietni atviegloja spēkratu sagatavošanu iziešanai uz starta līnijas.

Mārtiņš Aleksandrovičs, LMT AA kartingu projektu vadītājs: “Elektrokartingu klase šajā posmā sagādāja vairākus pārsteigumus – sezonas līderis Ričards Irbe finišā izrādījās trešais, savukārt aizkrauklietim Raivim Veikšānam beidzot izdevās uzvarēt. Godalgotā otrā vieta tika liepājniekam – Arnim Dreimanis. LMT AA Skolu kartinga kausa ieskaitē šajā sacensību posmā arī norisinājās spraigas cīņas, līdz pat fināla braucieniem nebija skaidrs, kurš no skolu pilotiem izrādīsies labākais.

Man personīgi ir liels gandarījums par aizvadīto sezonu. Pirmo reizi būt par jauniešu mentoru bija liels izaicinājums. Domāju, ka sezona mums kopā izdevusies lieliska. Kā paši jaunieši stāsta, viņiem ir prieks par jauniegūtajiem draugiem un uzkrāto pieredzi. Sezonas gaitā ir bijis patiess prieks vērot jauniešu progresu, un ticu, ka nākamajā sezonā mēs visi kļūsim vēl prasmīgāki!”

Raivis Veikšāns, 6.posma līderis elektrokartingu TeK klasē stāsta: “Esmu patiešām priecīgs, jo visas sezonas garumā centos būt ātrāks par pilotu no Saldus un beidzot pēdējā posmā man tas izdevās. Par šo rezultātu jāpateicas visai Aizkraukles profesionālās vidusskolas komandai, jo, lai trasē viss noritētu bez starpgadījumiem un būtu iespēja cīnīties par līderpozīcijām, ar tehniku visam jābūt vislabākajā kārtībā. Šī sezona mums visiem iemācījusi daudz ko jaunu – esam apguvuši elektrokartingu un tā specifiku, tāpat esam ieguvuši jaunus draugus no visām Latvijas malām. Tā ir bijusi lieliska iespēja sevi pilnveidot!”

LMT AA Skolu kartinga kausa ieskaites piektajā posmā  mūsu pilotam Kristiānam Orinacānam izdevās iegūt 9.vietu no 14 LMT AA komandām.