Apmeklē Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju un Dailes teātri

12.martā audzēkņi devās uz Rīgu, lai projekta Skolas somas ietvaros apmeklētu Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju, ekskursijā pa Dailes teātri iepazītos ar mākslinieku, tehnisko darbinieku un administrācijas ikdienas darbu un mākslas tapšanas procesu un dienas noslēgumā noskatītos A. Čehova izrādi “Ivanovs”.

Muzejā redzētais padziļināja izpratni par dizainu kā neatņemamu sastāvdaļu jebkurā dzīves jomā. Īpaši šī tēma saistīja kokapstrādes izglītības programmas jauniešus. Bet pavāru meitenes uzsvēra, ka viss vispirms priecē acis un tikai pēc tam tiek novērtēts izstrādājuma praktiskais pielietojums.

Teātra aizkulisēs daļa jauniešu jau bija bijuši, jo iepriekšējā reizē tika apmeklēts Operas un baleta teātris, taču nenoliedzami bija vērojama atšķirība. Parasti mēs novērtējam tikai to redzamo pusi, tas ir – redzam skaisti uzbūvētas dekorācijas, vieglus gaisīgus aktieru tērpus, priecīgas aktieru sejas un tas rada ilūziju, ka māksla top viegli. Izstaigājot visus tehniskos cehus, jaunieši varēja novērtēt, cik pūļu un darba ir jāpieliek, cik daudz tehnisko risinājumu ir jāatrod, lai taptu skaista izrāde.

Lieliska diena sevis pilnveidošanai!