Konkurss Jaunais automehāniķis 2019

25. maijā un 26. maijā mūsu skolas 4. kursa audzēknis Raivis Veikšāns kopā ar skolotāju Edgaru Šalu piedalījās starptautiskajā konkursa finālā “Young car mechanic 2019”, kas norisinājās Polijā.

Starptautiskajā konkursā Polijā piedalījās 21 labākais automehāniķis no Polijas, Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, Bulgārijas, Ungārijas, Horvātijas un Ukrainas. Latviju konkursā pārstāvēja audzēkņi, kuri nacionālajā konkursā “Jaunais automehāniķis 2019” ieguva godalgotas vietas. Raivis bija izcīnījis 2. vietu.

Konkursā topošajiem automehāniķiem bija jāveic dažādi praktiski uzdevumi, ko bija sagatavojuši autoaprīkojuma uzņēmumi, piemēram, automašīnai VW Polo jāveic stūres mehānisma pārbaude, jāatrod defekti un jāremontē. Savukārt automašīnai VW Passat bija jāmaina bremžu kluči un jāveic diagnostika. Braucamajam bija jāmaina arī akumulators, jānovērš defekti. Starptautiskā konkursa uzdevumus bija sagatavojuši autoaprīkojuma uzņēmumi “Bosch”, “Hella/Varta”, “ZF” un “Erling”. Uzņēmums “Hella/Varta” bija sagatavojis savu īpašo uzdevumu — konkursantiem bija jāveic viņu ražotajām apgaismes ierīcēm pārbaude un regulēšana, viss konkurss noritēja, sazinoties angļu valodā.

Lepojamies, ka Raivis piedalījās šajā konkursā, ieguva lielisku pieredzi un bija labākais no Latvijas!
Pēc konkursa visi dalībnieki devās uz Vāciju, kur apmeklēja ERLING rūpnīcu, Mercedes Benz rūpnīcu Štutgartē, kā arī lielāko makaronu rūpnīcu Vācijā.
Paldies Raivim Veikšānam un skolotājam Edgaram Šalam!