Jaunieši prezentē praksi Vācijā

Aizkraukles Profesionālās vidusskolas 12 audzēkņi 6.janvārī devās uz Vācijas vienu no skaistākajām pilsētām Šverīni, kur 4 nedēļas strādāja nozares uzņēmumos. Vācijas organizācija “Erasmus Partner” Skolai kā sadarbības partneris ir jau 10 gadus. Šo gadu laikā projekta ietvaros uz Vāciju ir devušies jau vairāk kā 50 skolas audzēkņi.

Šoreiz uz Vāciju devās 4 automehāniķi – Artūrs Duntavs Saunders, Māris Mičuls, Jānis Rāzmanis un Kristiāns Ornicāns,  3 ēdināšanas pakalpojumu speciālisti Veronika Mališeva, Lita Tropa, Lelde Madara Trūba un 5 būvizstrādājumu galdnieki Evita Briņķe, Niks Petrovs, Agnija Gūte, Raimonds Rancāns un Jānis Mucenieks.

Artūrs un Māris praksē Vācijā jau bija iepriekšējo mācību gadu. Šoreiz puiši strādāja citā uzņēmumā – autokrāsotavā “Trilk”. Skolā apgūstot automehāniķa profesiju autokrāsošana nav programmā, līdz ar to darbs autokrāsošanas servisā bija izaicinājums, ar kuru puiši lieliski tika galā. Galvenokārt puiši veica automašīnas virsbūves sagatavošanu pirms krāsošanas, špaktelēšanu un formas iegūšanu. Tāpat bija iespēja ar iekārtu veikt krāsas noteikšanu un jaukšanu. Artūrs un Māris piedalījās arī pie detaļu krāsošanas.

Evita strādāja uzņēmumā “Polstermobel Josch”. Galvenie darbi bija mēbeļu restaurācija, audumu piegriešana un šūšana mīkstajām mēbelēm.

Lita, Veronika un Lelde strādāja zivju restorānā “Restarant Lukas”. Galvenie prakses uzdevumi bija zivju ēdienu un piedevu pagatavošana un noformēšana.

Jānis un Kristiāns strādāja autoservisā “Pommerencke”. Galvenie uzdevumi bija eļļas, eļļas filtru, bremžu disku un bremžu uzliku maiņa. Tāpat puiši veica automašīnu demontāžu pēc csn, detaļu defektāciju un attiecīgo detaļu, mezglu nomaiņu. Kā nozīmīgāko darbu puiši uzsver kārbas nomaiņu, kuru izdevās izdarīt ļoti labi.

Agnija ar Jāni strādāja galdniecības uzņēmumā “Brun”, bet Raimonds un Niks strādāja būvniecības uzņēmumā “Schelfbau”. Jaunieši veica durvju restaurāciju, kā arī jaunu durvju uzstādīšanu.

Visās prakses vietās kolēģi bija jauki un atsaucīgi, kas ļoti palīdzēja iekļauties darba vietas kolektīvā. Brīvajā laikā bija iespējams iepazīties ar skaisto pilsētu. Visiem visvairāk atmiņās paliks krāšņā Šverīnes pils.

Pēc atgriešanās no Vācijas ar gūtajiem iespaidiem jaunieši dalījās ar saviem grupu biedriem. Ar prezentācijām var iepazīties zemāk:

Prakse_Vacija_pavari

Prakse_Vacija_galdnieki2

Prakse_Vacija_galdnieki

Prakse_Vacija_automehaniki2

Prakse_Vacija_automehaniki

Prakse_Vacija_automehaniki

Jauniešu prakse tika finansēta no Erasmus + projekta „ Profesionālo kompetenču pilnveide  audzēkņiem un personālam” (līgums Nr. 2019-1-LV01-KA116-060219) finansu līdzekļiem.

Projektu vadītāja I.Šale