Audzēkņu prakse Austrijas autoservisos

Katru gadu skola paplašina sadarbības partnervalstis Erasmus + projekta ietvaros. Šogad pirmo reizi 4 jaunieši devās 3 nedēļu garā praksē uz Austriju.

Guntars Grundulis praksē bija uzņēmumā Servitengarage. Prakses laikā Guntars veica automašīnu tehnisko apkopi pēc ražotāju noteiktajām instrukcijām. Kā nozīmīgāko prakses uzdevumu Guntars nosauc motora maiņu automašīnai Golf 6. Prakses vieta bija moderni aprīkota, kā arī prakses vietas darbinieki bija ļoti pieredzējuši un atsaucīgi – spēja pamācīt, kā arī dot padomus.

Raivja Veikšāna prakses vieta bija vistālāk no visiem. Tā atradās Baden pilsētā. Uzņēmums “Vintage motors” nodarbojas ar automašīnu tehniskās apskates veikšanu. Raivim bija iespēja piedalīties retro automašīnu tehniskās apskates veikšanā, kā arī veica dažādus remonta darbus, visbiežāk bremžu sistēmas un balstiekārtas remontu. Iegūtā reāla darba pieredze Austrijas tirgū, noderēs turpmākajā dzīvē. Salīdzinot autoservisa aprīkojumu, Austrijā ir daudz profesionālāki un kvalitatīvāki instrumenti nekā Latvijā.
Viesturs Dupušs un Rolands Rubīns darbojās uzņēmumā “MAC”. Veiktie prakses darbi galvenokārt bija saistīti ar automašīnu virsbūves remontiem, auto detaļu sagatavošanas darbiem pirms krāsošanas.
Brīvdienās jaunieši apskatīja skaisto Vīnes vecpilsētu, apmeklēja Šēnbrunnas pili, kas ir viens no nozīmīgākajiem Austrijas kultūras un arhitektūras objektiem. Bija iespēja apmeklēt arī Tehnisko muzeju.

Jaunieši labprāt ieteiktu arī citiem izmantot izdevību piedalīties Esamus + projektos, jo tā ir laba iespēja izbaudīt to, kā ir strādāt un dzīvot citā valstī. Piedaloties Erasmus + projektā Tu vari nostiprināt savas praktiskās zināšanas, uzzināt kaut ko jaunu, kā arī iepazīt citas valsts kultūru.

Pēc atgriešanās no prakses jaunieši prezentēja praksi.

Ar prezentācijām var iepazīties zemāk:

Austrija_Viesturs_Rolands_MAC

Austrija_Raivis_Vintage_motors

Austrija_Guntars_Servitengarage

Jauniešu prakse tika finansēta no Erasmus + projekta „ Profesionālo kompetenču pilnveide  audzēkņiem un personālam” (līgums Nr. 2019-1-LV01-KA116-060219) finansu līdzekļiem.

Projektu vadītāja I.Šale