Pavāru un konditoru mācību ekskursija uz Limbažiem

4.oktobrī Jauniešu garantijas projekta pavāru un konditoru grupas devās mācību ekskursijā uz Dzīvā Sudraba muzeju un maizes  ceptuvi Lielezeri.

Sudraba muzejā redzējām un iepazināmies gan ar Oļega Auzera mākslas darbiem, gan arī dzīvā Sudraba ūdens nozīmi organismā. Izrādās, ka dzīvais ūdens organismā ir kā antibakteriāls un tas spēj iznīcināt līdz pat 650 baktēriju, kas ir 90 reižu spēcīgāks par penecelīnu. Sudrabūdens ir tik bagāts ar joniem un dzelzi, ka 50 g šī ūdens līdzinās 20 kāpostu maisiem. Izdzerot šo ūdeni mēs jūtamies par 10 gadiem jaunāki.

Šo ūdeni ir ļoti viegli pagatavot mājas apstākļos, ņemot 995 tīru nelodētu bez akmeņiem sudrabu un atstājot to apmēram 12 stundas.

Arī O. Auzera mākslas darbi bija ļoti iespaidīgi un ar savu vēstījumu, kas mums lika aizdomāties par tādām lietām kā vēlmēm, vērtībām, grēkiem un citām globālām problēmām.

Pēc Dzīvā Sudraba muzeja mūsu ceļš turpinājās uz maizes ceptuvi Lielezeri, kur iepazināmies ar maizes tapšanas procesu. Lielezeri miltus savas maizītes cepšanai maļ un bīdelē paši, kā arī maizes ieraugs tiek turēts īpašā kubulā, kur savu darbu veic pienskābās baktērijas. Maizīte tiek īpaši mīcīta mīklas mīcīšanas mašīnā. Pēc mīklas mīcīšanas tā tiek uzraudzēt aun tad ar cilvēka rokām tiek veidoti maizes klaipi. Pēc tam tā tiek cepta maizes krāsnī, kas ir 12 m gara un vērsta ar slīpumu uz augšu, jo pēc fizikas likumiem siltums ceļas uz augšu līdz ar to tiek ieekonomēti resursi. Pēc izcepšanas maize tiek šķirota, lai pircējs varētu iegādāties augstākā labuma roku darbu. Arī mēs nogaršojām maizi un tā bija patīkami silta ar izteikti saldskābu garšu.

Paldies! Bija liels prieks ceļot uz Limbažiem!

 

Agnese Bezlepkina,

JG 3 grupa

Mācību ekskursija finansēja Jauniešu garantijas projekts (Vien.nr.7.2.1.2./15/I/001)