Kā iesaistīties Zemes stundā

Pasaules Dabas Fonds aicina Latvijas iedzīvotājus 27. martā piedalīties Zemes stundā, pulksten 20.30 uz stundu izslēdzot vai iespējami samazinot apgaismojumu. Šogad Zemes stundas galvenā tēma ir dabas daudzveidības izzušana un aicinājums steidzami rīkoties, īstenojot dabas saglabāšanas un atjaunošanas pasākumus un klimata pārmaiņu mazināšanas iniciatīvas. Dalība akcijā apliecina solidaritāti un demonstrē organizāciju, uzņēmumu un iedzīvotāju rūpes un izpratni par dzīvās dabas stāvokli.

Zemes stunda ik gadu apvieno miljoniem cilvēku, uzņēmumus un organizācijas no vairāk nekā 180 valstīm un teritorijām, kas iestājas par vides jautājumu aktualizēšanu.

Šogad ierasto pulcēšanās pasākumu un fizisko klātbūtni pilsētu gaismas objektu izslēgšanas brīdī aizstās kopības sajūta un solidarizēšanās digitāli. Virtuālajā fokusā — dabas daudzveidības izzušana un ar to saistītās sekas.

 10 idejas Zemes stundai iedzīvotājiem

  • Pieslēdzies Zemes stundas koncertam! Sapulcini draugus un ģimeni (virtuāli) un pieslēdzieties Zemes stundas koncertam tiešraidē 27. martā pulksten 20.30 Pasaules Dabas Fonda Facebook lapā.
  • Organizē pasākumu tiešsaistē! Organizē pasts savu pasākumu Facebook, Twitter, Instagram vai jebkurā citā straumēšanas platformā! Šeit atradīsi pāris idejas tiešsaistes pasākumiem.
  • Vakariņas sveču gaismā. Ielūdz draugus uz tiešsaistes bezatkritumu maltītes pagatavošanu un uzbur veselīgus un gardus ēdienus, kas satricinās tavas garšas kārpiņas! Nezini, ar ko sākt? Apskati mūsu sarakstu ar 50 ēdieniem, kas nāks par labu gan planētas, gan tavai veselībai!
  • Noķer brīdi, kad izslēgsies gaismas! Atrodi labu vietu pilsētas panorāmas vērošanai un vēro gaismu izslēgšanas brīdi pulksten 8:30 vakarā pēc vietējā laika! Fotografē vai iemūžini video apgaismojuma izmaiņas vides objektos. Sūti mums tos uz zemesstunda@pdf.lv.
  • Naksnīgais velobrauciens. Ar velosipēdu dodies vēla vakara piedzīvojumā un izpēti tuvējo apkārtni. Dodies izbraucienā zem naksnīgajām debesīm, izbaudi vēso vēja brāzmu un apkārtējo dabu.
  • Paliec mājās! Sarīko galda spēļu vai grāmatu lasīšanas vakaru tiešsaistē!
  • Dabai veltīts filmu vakars. Ieplāno noskatīties dokumentālo filmu par dabu, piemēram, Mūsu planēta (Our Planet) sērijas un nodoties dabas apbrīnošanai visā tās krāšņumā!
  • Štābiņš iekštelpās. Lieliska ideja bērniem, taču pat, ja tev bērnu nav, kas teicis, ka esi par vecu šādām izpriecām! Uzbūvē cietoksni no spilveniem vai uzslej štābiņu telpās un iekārtojies ērti!
  • Vienas minūtes izaicinājums. Izdomā 60 sekunžu uzdevumus, kuros jāizmanto pārstrādājumi materiāli (papīrs, bundžiņas un plastmasas pudeles). Izaicini draugus uz dueli tiešsaistē!
  • Esi aktīvs Zemes stundā! Zemes stundas akcijas laikā 27. martā pulksten 20.30 mēs visos savos sociālajos tīklos ievietosim īpašu video, kas noteikti jāredz. Tev tikai jādalās ar to un jāmudina arī citi ar to dalīties!

Pasaules dabas fonds